Ihanat! Meillä käy automaatilla, oli pakko lisätä syötävää ressukoille, kun on niin kylmää!
Talipötköt on täälläkin vielä käytössä.
Näitä lintuja ei meillä kaupungissa näe mutta mökillä sitäkin enemmän. Minusta jopa tänä vuonna enemmän kuin ennen. Mökkipihassa ja ympäristössä näkyy päivittäin.
Pihapiirien värikäs ilontuoja.
Little jewels in the trees.
True, they are magnificent jewels.
The perfect pose of the Bullfinch evenly in place on the branches. A great image, well done Sami....The translation was to Red Wick!
Sometimes a translator just does whatever comes to mind. We have to be pretty careful. Greetings.
Meillä mökilläkin näkyy näitä, upea kuva😍
Kiitos oikein paljon.
Ihanat! Meillä käy automaatilla, oli pakko lisätä syötävää ressukoille, kun on niin kylmää!
VastaaPoistaTalipötköt on täälläkin vielä käytössä.
PoistaNäitä lintuja ei meillä kaupungissa näe mutta mökillä sitäkin enemmän. Minusta jopa tänä vuonna enemmän kuin ennen. Mökkipihassa ja ympäristössä näkyy päivittäin.
VastaaPoistaPihapiirien värikäs ilontuoja.
PoistaLittle jewels in the trees.
VastaaPoistaTrue, they are magnificent jewels.
PoistaThe perfect pose of the Bullfinch evenly in place on the branches. A great image, well done Sami....The translation was to Red Wick!
VastaaPoistaSometimes a translator just does whatever comes to mind. We have to be pretty careful. Greetings.
PoistaMeillä mökilläkin näkyy näitä, upea kuva😍
VastaaPoistaKiitos oikein paljon.
Poista